• XVIII Regionalny Czempionat Hodowlany Koni Rasy Małopolskiej ,,Święto Konia Małopolskiego” – propozycje
    XII Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi – 28-29 czerwiec 2025 r. – propozycje
    XII Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych – 12-13.07.2025 r. – Ludźmierz – propozycje
    Zakład treningowy klaczy – WOLNE MIEJSCA (Gniezno, Książ)
    Kurs online na licencję kierowcy/opiekuna przy transporcie zwierząt - 24.06.2025 r.
    Zmiana funkcjonowania Biura Tarnów Klikowa
    Informacja dla Członków Związku
    Od urodzenia do unikalnego dożywotniego dokumentu identyfikacyjnego
    Leki wykluczające z łańcucha żywnościowego
    Wspieraj z nami polską tradycję, hodowlę koni
    UWAGA – ZMIANA TERMINU WYDARZENIA

Kwalifikacja Klaczy w typie sokólskim na terenie OZHK w Rzeszowie

Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie informuje, że komisyjna kwalifikacja młodych klaczy w typie sokólskim odbędzie się 6 października br. (niedziela) w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.
Warunkiem przedstawienia klaczy do kwalifikacji jest ukończenie 30 miesięcy życia.
Ponadto informujemy, że w tym dniu przeprowadzona zostanie również polowa próba zaprzęgowa wymagana Programem Ochrony Zasobów Genetycznych  koni sokólskich.
Próbie tej mogą być poddane zarówno klacze zgłoszone do komisyjnej oceny jak również obowiązkiem tym objęte są klacze, które uczestniczą w Programie Ochrony od 2023 lub 2024 roku.

Prosimy o zgłaszanie klaczy do kwalifikacji jak i do próby zaprzęgowej mailem lub telefonicznie do biura OZHK Rzeszów.

 
Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie
ul.Fredry 4  35-959 Rzeszów
+48 17 852 74 94
Dodaj do zakładek Link. 104 odsłon