• III Kwalifikacje do VI Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej 02.06.2024 Klikowa – propozycje
  Szkolenie z Powożenia zaprzęgami konnymi z Romanem Kuszem
  Oferta odzieży z haftem MZHK w Krakowie
  Majówka w Regietowie (25-26 maj 2024r.)
  Międzynarodowy Czempionat HIF
  Terminarz przeglądów wiosennych 2024
  Szkolenie - konwojent zwierząt
  XI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych – 13-14 Lipiec 2023 r.

Pokaz All-Polish Arabian Horse Championship 2023 B-Nat – Klikowa 1-2.07.2023

Na polskiej mapie pokazów już w pierwszy weekend lipca (01-02.07) pojawi się przeniesiony z Radomia do Tarnowa, bardzo lubiany i ceniony przez polskich hodowców, pokaz All-Polish Arabian Horse Championship 2023 B-Nat.

Nie byłoby sukcesu czempionatu w Radomiu bez ciężkiej pracy i poświęcenia Pana Stanisława Redestowicza, który w ciągu kilku ostatnich lat stworzył ważną imprezę, cieszącą się tak dużym powodzeniem wśród hodowców

Zarząd PZHKA w porozumieniu z Panem Redestowiczem oraz dzięki zaangażowaniu Pana Marka Rzepki, podjął decyzję o organizacji pokazu w wyjątkowym miejscu, jakim jest Stado Ogierów Klikowa, będące obecnie własnością Fundacji Klikowska Ostoja Polskich Koni, a niegdyś stadniną księcia Romana Sanguszki, do której były sprowadzone z pustyni jedne z pierwszych koni arabskich w Polsce.

Pomysł kontynuowania pokazu, który był już w kalendarzu ECAHO i posiada wysoką rangą afiliację „B Nat”, narodził się podczas ostatniego zjazdu PZHKA w Pińczowie. Po dyskusjach dotyczących wyborów oraz sytuacji w hodowli koni arabskich w Polsce, nowy Zarząd PZHKA uznał, że należy zrobić wszystko, aby przede wszystkim skupić się całą uwagą na promocji polskich koni arabskich.

Pokaz All-Polish Arabian Horse Championship sędziowany będzie w tym roku przez panel w składzie: Bérengère Fayt (Francja), Michaela Weidner (Niemcy), dr Gianmarco Aragno (Włochy), Peter Birch (Dania) i Robbie Den Hartog (Holandia).

W programie pokazu przewidziane są dwie klasy pod siodłem – Classic Pleasure oraz Native Costume, które prawdopodobnie będą również afiliowane przez ECAHO. Dodatkowo w niedzielę rozegrana zostanie klasa wałachów.

Zgłoszenia można przesyłać do 6 czerwca na adres E-mailowy PZHKA: office.pzhka@pzhka.org.pl
Dane kontaktowe organizatora to: office@pzhka@pzhka.org.pl, a nr tel. to 785-259-744
Poniżej publikujemy oficjalny program wydarzenia.

Program PL

Dodaj do zakładek Link. 537 odsłon