• III Kwalifikacje do VI Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej 02.06.2024 Klikowa – propozycje
  Szkolenie z Powożenia zaprzęgami konnymi z Romanem Kuszem
  Oferta odzieży z haftem MZHK w Krakowie
  Majówka w Regietowie (25-26 maj 2024r.)
  Międzynarodowy Czempionat HIF
  Terminarz przeglądów wiosennych 2024
  Szkolenie - konwojent zwierząt
  XI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych – 13-14 Lipiec 2023 r.

UWAGA! Od 6 stycznia 2023 r. WYMAGANY numer EWIDENCJI PRODUCENTÓW i zgłoszenie SIEDZIBY STADA

WŁAŚCICIELU! POSIADACZU!

OD 6 STYCZNIA 2023 R. POTRZEBUJESZ NUMERU EWIDENCJI PRODUCENTÓW, A TAKŻE NUMERU SIEDZIBY STADA DO ZAŁATWIENIA WSZYSTKICH SPRAW ZWIĄZANYCH Z IDENTYFIKACJĄ KONIOWATYCH! NIE ZWLEKAJ! ZGŁOŚ SIĘ JAK NAJSZYBCIEJ PO NUMER DO POWIATOWEGO BIURA ARIMR.

Link do modułu koniowatych:

https://www.gov.pl/web/arimr/komunikaty-2025

Komunikat z dnia 09.01.2023: Funkcjonalność składania zgłoszeń zwierzęcych dla koniowatych będzie dostępna w aplikacji IRZplus od 16.01.2023 roku.

W związku z wejściem w życie nowej Ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt z dnia 4 listopada 2022 r., opublikowanej 22 grudnia 2022 r. zwracamy się z prośbą do wszystkich posiadaczy jak i właścicieli koniowatych, abyście Państwo zgłaszali się od 9 stycznia 2023 roku po numery Ewidencji Producentów i numery siedziby stada do biur powiatowych ARiMR. Każdy posiadacz zwierzęcia/ koniowatego musi uzyskać w ARiMR numer identyfikacyjny, tzw. numer producenta, a każde gospodarstwo, stajnia, ośrodek jeździecki, stadnina etc. musi posiadać numer siedziby stada. Bez wyżej wymienionych numerów nie będzie możliwa identyfikacja koniowatych i obsługa innych zdarzenia typu zgłoszenie urodzenia, przemieszczenie, zmiana właściciela etc.

EP można uzyskać składając osobiście wniosek w powiatowym biurze ARiMR lub przez e-PUAP z podpisem kwalifikowanym. Wraz z nadaniem przez ARiMR numeru EP przyznany zostaje login i hasło do komputerowej bazy ARiMR. W następnym kroku można elektronicznie poprzez aplikację IRZplus złożyć wniosek o nadanie numeru siedziby stada i zgłosić koniowate przebywające w tej siedzibie.

Każdy właściciel lub posiadacz, który wyrobi numer EP będzie miał dostęp do komputerowej bazy danych ARiMR z możliwością przeglądania danych koniowatych należących do niego.

Nowa aplikacja IRZplus zostanie uruchomiona przez ARiMR dnia 09.01.2023 r. o godzinie 6:00.

Podsumowując: każdy posiadacz koniowatego w ciągu 3 miesięcy od dnia 9 stycznia 2023 r. jest zobowiązany:

 • uzyskać w ARiMR numer identyfikacyjny producenta = NUMER EWIDENCJI PRODUCENTÓW zgodnie z ustawą z dnia 18 grudnia 2003 r. o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;
 • zgłosić SIEDZIBĘ STADA = miejsce, w którym przebywają zwierzęta – zostanie nadany numer;
 • zgłosić koniowate, które przebywają w tej siedzibie stada wraz z danymi ich właścicieli.

Lista oddziałów regionalnych i biur powiatowych ARiMR, gdzie można złożyć osobiście wniosek o nadanie NUMERU EWIDENCJI PRODUCENTÓW (EP): https://www.gov.pl/web/arimr/oddzialy-regionalne-i-biura-powiatowe

Prosimy o śledzenie bieżących informacji i komunikatów na temat systemu o identyfikacji i rejestracji zwierząt na stronach internetowych PZHK (www.pzhk.pl) oraz ARiMR: https://www.gov.pl/web/arimr/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat

Dodaj do zakładek Link. 830 odsłon