• Katalog Ogierów 2021
  Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie zaprasza do zapoznania się z "Katalogiem ogierów" na sezon 2021 W miarę możliwości katalog jest aktualizowany. Plik z bieżącymi zmianami znajdziecie Państwo w załączniku.
  Wspieraj z nami polską tradycję, hodowlę koni
  Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie w imieniu Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni”, która jest Organizacją Pożytku Publicznego zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie działań Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni” w postaci przekazania 1 % podatku na rzecz Fundacji. KRS: 0000507357 PKO BP: 38 1020 4984 0000 4902 0100 6568 Serdecznie dziękujemy.
  PUNKT ROZPŁODOWY W "KLIKOWEJ"
  Małopolski Związek Hodowców Koni zaprasza do zapoznania się z ofertą stanówki ogierami na Punkcie Rozpłodowym w Klikowej.
  VIII Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi – propozycje
  Majówka w Regietowie - propozycje

Odeszła przyjaciółka polskich hucułów

Z przykrością informujemy, iż otrzymaliśmy smutne wieści o śmierci Christine Jansen. Miłośnikom koni rasy huculskiej Christine znana była jako wieloletnia niestrudzona promotorka polskich hucułów za granicą.

Christine Jansen
Christine Jansen

Austriaczka o polskich korzeniach, honorowa członkini Polskiego Związki Hodowców Konia Huculskiego, właścicielka stada klaczy huculskich wywodzących się od polskich koni ze stadnin w Siarach i Gładyszowie, żywo zainteresowana hodowlą tych koni we wszystkich krajach Europy i nie tylko. Kiedy tylko mogła przyjeżdżała do Polski, podziwiać nasze konie i spotkać się z przyjaciółmi. Odeszła w Dzień Wszystkich Świętych, po ciężkiej chorobie.

Christine, dobra duszo rasy huculskiej!! Wszystkim nam będzie brakowało Twojego dobrego serca, optymizmu, ciekawości świata, wiedzy i dociekliwości.

Rodzinie i bliskim Christine składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Dodaj do zakładek Link. 60 odsłon