• Święto Konia Zimnokrwistego – XII woj. Czempionat Hodowlany Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty – 22 wrzesień – Propozycje
    Polowa próba wierzchowa lub zaprzęgowa koni rasy Konik Polski oraz komisyjne uznawanie ogierów – 24 wrzesień 2024 – propozycje
    Aukcja Ogierów Zimnokrwistych, Komisyjna Kwalifikacja i Próba Klaczy do POZG typ sztum. i sok. – 04.10.2024r. – propozycje
    Kwalifikacja i PPO zaprzęgowa ogierów rasy śląskiej – regulamin
    Wspieraj z nami polską tradycję, hodowlę koni

II Ludźmierskie Zawody w Powożeniu

        Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie w imieniu organizatora Stowarzyszenia Jeździeckiego PRO-NATI serdecznie zaprasza do udziału w II Ludźmierskich Zawodach w Powożeniu, które odbędą się w dniach 29 – 30.09.2012 roku na terenie Hipodromu w Ludźmierzu.

W załączeniu przesyłamy szczegółowe propozycję zawodów oraz plakat informacyjny.

 

<--break->

II Ludźmierskie Zawody w Powożeniu

 29-30 wrzesień 2012

II Ludźmierskie Zawody w Powożeniu rozgrywane będą na terenach rekreacyjnych przy jeziorach. Jest to impreza towarzyska zarówno dla miłośników koni, jak i wszystkich innych, którzy lubią przyjemnie – na łonie natury spędzić czas.

Zapraszamy na zawody w powożeniu, do rywalizacji w których staną zawodowcy oraz amatorzy tej dyscypliny.

W pierwszy dzień (29.09.2012 sobota) rozegrane zostaną dwa konkursy:

– próba ujeżdżenia: przedmiotem oceny w konkursie ujeżdżenia jest swoboda, regularność chodów, harmonia, impuls, giętkość, lekkość, łatwość ruchu i prawidłowe wygięcie koni w ruchu. Zawodnicy oceniani są za styl, dokładność i ogólną umiejętność powodowania zaprzęgiem, a także za ubiór, stan uprzęży i pojazdu oraz prezencję całego zaprzęgu.

– próba zręczności powożenia: celem tego konkursu jest sprawdzenie posłuszeństwa i elastyczności koni oraz precyzji powożenia zawodnika. Konkurs rozgrywany jest na placu, gdzie ustawione są przeszkody o ściśle określonych wymiarach.

Drugiego dnia (30.09.2012 niedziela) odbędzie się jeden konkurs:

– maraton: celem tego konkursu jest sprawdzenie przygotowania koni, ich sprawności, wytrzymałości oraz zręczności powożenia i ogólnych umiejętności zawodnika w obchodzeniu się z końmi. Trasa pełnego maratonu składa się z trzech odcinków.

Zwycięzcą zawodów zostaje zawodnik, który w ciągu dwudniowych zmagań zgromadził najmniejszą ilość punktów karnych.

W drugi dzień zawodów przewidziane są także bardzo atrakcyjne pokazy, m. in. zręczności powożenia zaprzęgami czterokonnymi oraz wyścigi równoległe.

Podczas zawodów spodziewanych jest wiele atrakcji. Dla zawodników, sponsorów oraz przybyłych sympatyków koni organizatorzy zapewniają bufet z kiełbaskami i napojami, a wieczorem pierwszego dnia zawodów zapraszają na tańce i posiady przy ognisku.

propozycje

Załącznik:

propozycjezawodow

Dodaj do zakładek Link. 2 248 odsłon