• Wspieraj z nami polską tradycję, hodowlę koni
    XII Pokaz Ogierów Hodowlanych
    Wierzchowa lub zaprzęgowa próba dzielności dla koników polskich 13 marca 2024r.
    Komisyjna ocena pokroju i zaprzęgowa próba użytkowości klaczy w typie sztumskim i sokólskim
    Szkolenie Zaprzęgowe z Panem Romanem Kusz
    UWAGA! Od 6 stycznia 2023 r. WYMAGANY numer EWIDENCJI PRODUCENTÓW i zgłoszenie SIEDZIBY STADA

II Ludźmierskie Zawody w Powożeniu

        Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie w imieniu organizatora Stowarzyszenia Jeździeckiego PRO-NATI serdecznie zaprasza do udziału w II Ludźmierskich Zawodach w Powożeniu, które odbędą się w dniach 29 – 30.09.2012 roku na terenie Hipodromu w Ludźmierzu.

W załączeniu przesyłamy szczegółowe propozycję zawodów oraz plakat informacyjny.

 

<--break->

II Ludźmierskie Zawody w Powożeniu

 29-30 wrzesień 2012

II Ludźmierskie Zawody w Powożeniu rozgrywane będą na terenach rekreacyjnych przy jeziorach. Jest to impreza towarzyska zarówno dla miłośników koni, jak i wszystkich innych, którzy lubią przyjemnie – na łonie natury spędzić czas.

Zapraszamy na zawody w powożeniu, do rywalizacji w których staną zawodowcy oraz amatorzy tej dyscypliny.

W pierwszy dzień (29.09.2012 sobota) rozegrane zostaną dwa konkursy:

– próba ujeżdżenia: przedmiotem oceny w konkursie ujeżdżenia jest swoboda, regularność chodów, harmonia, impuls, giętkość, lekkość, łatwość ruchu i prawidłowe wygięcie koni w ruchu. Zawodnicy oceniani są za styl, dokładność i ogólną umiejętność powodowania zaprzęgiem, a także za ubiór, stan uprzęży i pojazdu oraz prezencję całego zaprzęgu.

– próba zręczności powożenia: celem tego konkursu jest sprawdzenie posłuszeństwa i elastyczności koni oraz precyzji powożenia zawodnika. Konkurs rozgrywany jest na placu, gdzie ustawione są przeszkody o ściśle określonych wymiarach.

Drugiego dnia (30.09.2012 niedziela) odbędzie się jeden konkurs:

– maraton: celem tego konkursu jest sprawdzenie przygotowania koni, ich sprawności, wytrzymałości oraz zręczności powożenia i ogólnych umiejętności zawodnika w obchodzeniu się z końmi. Trasa pełnego maratonu składa się z trzech odcinków.

Zwycięzcą zawodów zostaje zawodnik, który w ciągu dwudniowych zmagań zgromadził najmniejszą ilość punktów karnych.

W drugi dzień zawodów przewidziane są także bardzo atrakcyjne pokazy, m. in. zręczności powożenia zaprzęgami czterokonnymi oraz wyścigi równoległe.

Podczas zawodów spodziewanych jest wiele atrakcji. Dla zawodników, sponsorów oraz przybyłych sympatyków koni organizatorzy zapewniają bufet z kiełbaskami i napojami, a wieczorem pierwszego dnia zawodów zapraszają na tańce i posiady przy ognisku.

propozycje

Załącznik:

propozycjezawodow

Dodaj do zakładek Link. 2 240 odsłon