• Święto Konia Małopolskiego - propozycje
  XI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych – 13-14 Lipiec 2023 r.
  Kwalifikacja i PPO zaprzęgowa ogierów rasy śląskiej – regulamin
  XI Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi - propozycje
  Zasadnicza próba dzielności koni rasy huculskiej oraz komisyjna ocena klaczy huculskich do wpisu do ksiąg hodowlanych 24.07.2024
  XV Galicyjski Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi w Ujanowicach - propozycje
  Terminarz przeglądów wiosennych 2024
  Wspieraj z nami polską tradycję, hodowlę koni

Polska duma, czyli zwycięzcy rankingów PZHK 2011

Polski Związek Hodowców Koni jest inicjatorem akcji „TERAZ POLSKIE KONIE”, która ma na celu zwrócenie uwagi coraz liczniejszej grupy tych, którzy uprawiają jeździectwo na konie polskiej hodowli. Wiemy, że w naszym kraju rodzą się konie przydatne zarówno do szeroko pojętego sportu, jak i rekreacji. Wyniki poniższej klasyfikacji świadczą o tym, że można końmi polskiej hodowli osiągać znaczące wyniki sportowe. Trzeba tylko dać im szansę!

„TERAZ POLSKIE KONIE” to nie tylko czytelne i łatwo wpadające w ucho hasło, ale także konkretne działania Polskiego Związku Hodowców Koni. Jednym z takich działań jest przyznawanie już od sześciu lat nagród pieniężnych i rzeczowych hodowcom, właścicielom oraz zawodnikom najwyżej sklasyfikowanych koni polskiej hodowli w rankingach sportowych następujących dyscyplin: skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, WKKW, powożenie.

<--break->

Nagrodzeni hodowcy, właściciele i zawodnicy najlepszych koni polskiej hodowli w sezonie 2011

SKOKI PRZEZ PRZESZKODY

EKWADOR sp, ur. 1998 (Elvis KWPN – Arabiata hol. / Aloube Z han.), hodowca Drei W Stud Farms, właściciel Artur Gołaś, zawodnik Aleksandra LusinaEKWADOR oraz Aleksandra Lusina są najwyżej sklasyfikowaną parą w rankingu PZJ za sezon 2011, dzięki bardzo dobrym wynikom zarówno w zawodach krajowych, jak i zagranicznych.

UJEŻDŻENIE

EKWADOR sp, ur. 2000 (Heraldik xx – Enigma hol. / Corofino I hol.), hodowca SK „Rabenhof”, właściciel i zawodnik Katarzyna Milczarek. Para ta kolejny raz okazała się najlepsza w tej dyscyplinie, zwyciężając wielokrotnie w międzynarodowych zawodach wysokiej rangi. W końcowej klasyfikacji Mistrzostw Europy w Rotterdamie zajęła 22 miejsce.
Katarzyna Milczarek z EKWADOREM reprezentowała Polskę na zakończonych w sierpniu br. Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

WKKW

WAG sp, ur. 1997 (Omen xx – Wezera sp / Firstgraaf KWPN), hodowca SK Moszna, właściciel Magdalena Donimirska, zawodnik Paweł SpisakWAG uplasował się w Strzegomiu na szóstej pozycji w zawodach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata w tej najtrudniejszej z dyscyplin. W zawodach tych brali udział najlepsi zawodnicy świata.
Paweł Spisak
 z WAGIEM
 reprezentował Polskę na zakończonych w sierpniu br. Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

POWOŻENIE – SINGLE

LOKAN śl., ur. 2001 (Largis – Lokana / Glückner), hodowca i właściciel SO Książ, zawodnik Bartłomiej Kwiatek, który już po raz piąty został zwycięzcą rankingu FEI w powożeniu singlami. Bartek Kwiatek jest również aktualnym wicemistrzem Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi, a LOKAN to jego podstawowy koń.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w czasie tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni:

 • Gajewniki (skoki przez przeszkody, powożenie) – 26 sierpnia
 • Strzegom (WKKW) – 9 września
 • Wrocław (ujeżdzenie) – 30 września
Dodaj do zakładek Link. 1 354 odsłon