• Katalog Ogierów 2021
  Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie zaprasza do zapoznania się z "Katalogiem ogierów" na sezon 2021 W miarę możliwości katalog jest aktualizowany. Plik z bieżącymi zmianami znajdziecie Państwo w załączniku.
  PUNKT ROZPŁODOWY W "KLIKOWEJ"
  Małopolski Związek Hodowców Koni zaprasza do zapoznania się z ofertą stanówki ogierami na Punkcie Rozpłodowym w Klikowej.
  ,,Szlakiem Konia Huculskiego"
  XX Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Huculskiej ,,Szlakiem Konia Huculskiego” oraz Amatorski konkurs w powożeniu zaprzęgami konnymi – propozycje
  "Święto Konia Małopolskiego" - propozycje 2021

Kwalifikacja młodych ogierów huculskich

Kwalifikacje młodych ogierów huculskich 2012

Informujemy zainteresowanych hodowców oraz właścicieli koni rasy huculskiej, że zgodnie z ustaleniami Komisji Księgi Stadnej, tegoroczna kwalifikacja młodych ogierów rasy huculskiej do wpisu do księgi stadnej odbędzie się w dniach 17-19 października 2012 r.

<--break->Do kwalifikacji można przedstawić ogiery urodzone do dnia 31 maja 2010 r.

Ogiery należy zgłaszać do biura Polskiego Związku Hodowców Koni za pośrednictwem właściwych OZHK / WZHK do dnia 7 września 2012 r., podając:

•    nazwę i numer identyfikacyjny ogiera;
•    aktualny telefon kontaktowy do właściciela ogiera;
•    wstępną bonitację ogiera;
•    3 podstawowe wymiary ogiera.

Komisja Księgi Stadnej ustali konkretne miejsca i terminy kwalifikacji na podstawie liczby ogierów oraz regionów, z których pochodzą zgłoszone do kwalifikacji ogiery (minimalna liczba ogierów przedstawionych do kwalifikacji w danym miejscu – 5 sztuk). W każdym z wyznaczonych miejsc kwalifikacji w godzinach 7:00 – 9:30 przewidziana jest obowiązkowa identyfikacja oraz mierzenie zgłoszonych wcześniej do PZHK koni. Bezpośrednio po ocenie, ogiery zakwalifikowane mogą zaliczać wstępną próbę polową, niezbędną przy wpisie ogiera do księgi stadnej.

Informujemy również, że zgodnie z Uchwałą Zarządu Głównego, właściciele ogierów rasy huculskiej przedstawianych do wpisu do księgi stadnej są zobowiązani do uiszczenia, najpóźniej do dnia 21 września 2012 r. (piątek), opłaty kwalifikacyjnej na konto PZHK 68 1240 6175 1111 0000 4571 0410 w wysokości 100 zł za każdego zgłoszonego ogiera. Na przelewie należy nanieść adnotację „Zgłoszenie ogiera huculskiego”.

Ogiery nie zgłoszone do PZHK w terminie lub takie, za które nie zostanie uiszczona opłata, nie zostaną ujęte w katalogu i dopuszczone do kwalifikacji.

Dodaj do zakładek Link. 4 048 odsłon