Aktualności (2018)

Żywienie i postępowanie z matkami w okresie odsadzenia

Czas, w którym odsadzamy źrebięta od matek, przypada zazwyczaj na późne lato oraz jesień. Zazwyczaj ma miejsce w wieku 6 – 7 miesięcy, lecz nie jest to sztywny termin. Zawsze bowiem należy kierować się stopniem rozwoju źrebięcia, jego kondycją oraz stanem zdrowia i od tych elementów uzależnić termin odsadzenia.

Czytany 20 razy

Ogólnopolski Czempionat Ogierów Ras Zimnokrwistych 2018 – wyniki

Polski Związek Hodowców Koni przedstawia wyniki Ogólnopolskiego Czempionatu Ogierów Ras Zimnokrwistych, który odbył się 8 września 2018 roku w Stadzie Ogierów w Kętrzynie.

https://www.pzhk.pl/2018/09/ogolnopolski-czempionat-ogierow-ras-zimnokrwistych-2018-wyniki/

Czytany 22 razy

I Ogólnopolska Wystawa Klaczy Ras Zimnokrwistych – regulamin

Małopolski Związek Hodowców Koni serdecznie zaprasza do zapoznania się z regulaminem Ogólnopolskiej Wystawy Klaczy Ras Zimnokrwistych, która odbędzie się 20 października 2018 roku (sobota) na terenie Klubu Jeździeckiego Aromer – Józefin koło Warszawy.

Przypominamy, że zgłoszenia klaczy przyjmuje Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Warszawie: wzhk.waw@gmail.com. Opłatę wpisową w wysokości 100 zł należy wpłacać na konto WZHK Warszawa: 54 1090 1841 0000 0001 2020 1012, w tytule: Ogólnopolski Czempionat Klaczy Zimnokrwistych + nazwa konia.

Czytany 17 razy

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie przedstawia listę koni przyjętych na „XXIII Dni Huculskie” Ogólnopolski Czempionat Hodowlany i Użytkowy Koni Rasy Huculskiej.

Czytany 39 razy

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie przedstawia wyniki z X Wojewódzkiego Czempionatu Hodowlanego Koni Rasy Śląskiej oraz VII Wojewódzkiego Czempionatu Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty pn Klikowska Parada Konna, Droga Do Niepodległości Oczami Kawalerii.


Projekt zrealizowano przy wsparciu województwa malopolskiego.

Czytany 363 razy

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie w imieniu Okręgowego Związeku Hodowców Koni w Rzeszowie serdecznie zaprasza wszystkich hodowców koni rasy konik polski na wierzchową próbę dzielności, która odbędzie się w dniu 22 września 2018r. (sobota) w Stadninie Danuty i Andrzeja Duljan w Łaskach koło Jasła.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi zapisami Programu Hodowlanego dla koni rasy konik polski klacze i ogiery wpisane do Ksiąg powinny taką próbę zaliczyć.

Do próby należy zgłaszać szczególnie klacze, które uzyskały wpis do Księgi po 1 stycznia 2017r.

Czytany 77 razy

Polak Mistrzem Świata w powożeniu w singlach!

Z dumą informujemy, iż nasz czołowy reprezentant w dyscyplinie powożenia Bartłomiej Kwiatek wraz z 10-letnim og. Sonet śl. (Dastin xx – Sorbona / Bojkot) oraz Danielem Kłosowskim jako luzakiem, zostali Mistrzami Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi w holenderskim Kronenberg 2018!
Jest to pierwszy w historii polskiego powożenia złoty medal Mistrzostw Świata w singlach.

Czytany 97 razy

Kwalifikacje młodych ogierów huculskich 2018

Informujemy zainteresowanych hodowców oraz właścicieli koni rasy huculskiej, iż zgodnie z ustaleniami Komisji Księgi Stadnej, jesienna kwalifikacja młodych ogierów rasy huculskiej do wpisu do księgi stadnej odbędzie się w dniu 18 października 2018 r. (czwartek) w Tarnowie (ośrodek Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni”, ul. Klikowska 304). Ocena ogierów planowana jest na godz. 11:00.

Czytany 94 razy

Pastwisko późnego lata


Druga połowa sierpnia i wrzesień to z perspektywy zjawisk przyrodniczych zdecydowane spowolnienie. Przyroda realizując swój cykl roczny kończy dawać plony i odpoczywa, nadchodzi też czas pierwszych odlotów ptaków. Pomimo, że w sierpniu słońce jeszcze letnio przygrzewa, dni stają się coraz krótsze.

Czytany 75 razy

Ogólnopolski Czempionat Ogierów Ras Zimnokrwistych 2018

Związek Hodowców Koni Ras Zimnokrwistych, Polski Związek Hodowców Koni  oraz Stadnina Koni Nowe Jankowice – Stado Ogierów w Kętrzynie serdecznie zapraszają wszystkich miłośników koni zimnokrwistych na Ogólnopolski Czempionat Ogierów Ras Zimnokrwistych dnia 8 września do Kętrzyna. W czempionacie będą brały udział uznane ogiery zimnokrwiste różnych ras w czterech kategoriach. Łącznie do oceny przedstawionych będzie ponad 30 ogierów. odczas Czempionatu odbędzie się pokaz specjalny dwóch doskonałych ogierów ardeńskich:

Czytany 101 razy

Strony