• Regionalne Zawody w Powożeniu Sportowym Ludźmierz 2022
    Klikowska Parada Konna
    IX Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi
    Katalog ogierów 2022 już w sprzedaży!
    Wspieraj z nami polską tradycję, hodowlę koni
    Szanowni Państwo, Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie w imieniu Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni”, która jest Organizacją Pożytku Publicznego serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom oraz zwraca się z uprzejmą prośbą o dalsze wsparcie działań w postaci przekazania 1 % podatku na rzecz Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni”. KRS: 0000507357 PKO BP: 38 1020 4984 0000 4902 0100 6568 Serdecznie dziękujemy za każdą złotówkę wsparcia.

Ostatnie pożegnanie

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie z głębokim żalem i smutkiem zawiadamia o śmierci Pana Wojciecha Rościszewskiego, zasłużonego hodowcy koni rasy huculskiej.

Pasji i zaangażowaniu dla koni huculskich poświęcał każdą wolną chwilę, co zostało docenione poprzez nadanie mu złotej odznaki Polskiego Związku Hodowców Koni w 1998 r.

Swoją przygodę z końmi huculskimi rozpoczął w Dolinie Będkowskiej w latach dziewięćdziesiątych XX wieku od klaczy Norma (Sonet – Nana). Przez wiele lat uczestniczył aktywnie w organizowanych przez Związek imprezach hodowlanych , czempionatach, prezentując swój dorobek hodowlany.

Konie jego hodowli podczas tych wydarzeń zdobywały tytuły czempionów i wiceczempionów oraz liczne wyróżnienia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 8 lipca 2022, rozpoczną się modlitwą różańcową o 13.40 w Kaplicy cmentarza Batowickiego (stara część, ul. Reduta).

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy szczerego żalu i współczucia.

Dodaj do zakładek Link. 152 odsłon