• Katalog Ogierów 2021
  Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie zaprasza do zapoznania się z "Katalogiem ogierów" na sezon 2021 W miarę możliwości katalog jest aktualizowany. Plik z bieżącymi zmianami znajdziecie Państwo w załączniku.
  Wspieraj z nami polską tradycję, hodowlę koni
  Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie w imieniu Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni”, która jest Organizacją Pożytku Publicznego zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie działań Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni” w postaci przekazania 1 % podatku na rzecz Fundacji. KRS: 0000507357 PKO BP: 38 1020 4984 0000 4902 0100 6568 Serdecznie dziękujemy.
  PUNKT ROZPŁODOWY W "KLIKOWEJ"
  Małopolski Związek Hodowców Koni zaprasza do zapoznania się z ofertą stanówki ogierami na Punkcie Rozpłodowym w Klikowej.
  VIII Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi – propozycje
  Majówka w Regietowie - propozycje

Ostatnie pożegnanie śp. Franciszka Żura

Zobacz obraz źródłowy

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy

o śmierci

Pana Franciszka Żura,

 

długoletniego i zasłużonego hodowcy koni rasy huculskiej. Tradycje hodowlane odziedziczył po ojcu – Janie – autorytecie i znanej postaci
w środowisku hodowców koni huculskich (w czasach powojennych Jan Żur, ojciec Pana Franciszka rozpoczął starania o ochronę zagrożonych wyginięciem koni rasy huculskiej, m in. dzięki niemu konie te ocalały).

Pan Franciszek, kontynuował misję swojego ojca – był jednym z hodowców, którzy  uratowali od zaginięcia klacze huculskie z linii klaczy Sekunda, a których obecnie jest w Polsce 15 szt, w ogólnym pogłowiu klaczy liczącym 1491 sztuk w całym kraju.

            Posiadał ekologiczne gospodarstwo rolne, w którym prowadził hodowlę koni rasy huculskiej, klub jeździecki oraz punkt kopulacyjny działający od 1956 roku. Aktywnie uczestniczył w promocji koni huculskich biorąc udział w czempionatach, zdobywając najwyższe trofea hodowlane.

Pan Franciszek otrzymał w roku 1991 Złotą Odznakę Polskiego Związku Hodowców Koni, a  w 2015 r.  został odznaczony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi honorową odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”.

 

Pasji i zaangażowaniu w pracę społeczną na rzecz Hodowców i rolnictwa poświęcał każdą wolną chwilę swojego życia.

 

Pan dr inż. Franciszek Żur przez dwie kadencje pełnił funkcję Prezesa Okręgowego Związku Hodowców Koni w Krakowie.

Pracował zawodowo w Instytucie Zootechniki w Balicach, zajmując się badaniami markerów genetycznych u owiec.

 

Uroczystości pogrzebowe w dniu 19.02.2021 roku, rozpoczną się modlitwą różańcową o godzinie 10.30 w Kościele Parafialnym św. Brata Alberta w Chabówce, a następnie o godzinie 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta Pogrzebowa.

 

Rodzinie i Bliskim zmarłego składamy wyrazy szczerego

żalu i współczucia

 
Dodaj do zakładek Link. 166 odsłon