• PUNKT ROZPŁODOWY W "KLIKOWEJ"
  Małopolski Związek Hodowców Koni zaprasza do zapoznania się z ofertą stanówki ogierami na Punkcie Rozpłodowym w Klikowej.
  Klikowska Parada Konna 2019
  Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie serdecznie zaprasza na XI Wojewódzki Czempionat Hodowlany Koni Rasy Śląskiej oraz VIII Wojewódzki Czempionat Hodowlany Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty w ramach Klikowskiej Parady Konnej pn. Konie w Służbie Ojczyzny – 80 Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej.
  XXV Dni Huculskie
  Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie serdecznie zaprasza na XXV Dni Huculskie które odbędą się 13-15 września 2019 w Regietowie

Zasadnicza Próba Dzielności Ogierów Rasy Polski Koń Zimnokrwisty – Klikowa 2019 propozycje

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie informuje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prowadzenia księgi rasy polski koń zimnokrwisty ogiery, w wieku 4 – 6 lat, muszą zostać poddane obowiązkowo polowej próbie zaprzęgowej.

Zasadnicza próba dzielności ogierów 4 letnich i starszych odbędzie się w dniu 10 października 2019 roku /czwartek/ o godz. 10 00 w Tarnowie –Klikowa – ul. Klikowska 304.

Ogier, który nie zdał próby, może powtórzyć ją jeszcze raz, w okresie do jednego roku. Ogiery które ukończyły 6 rok życia, nie mające zaliczonej zasadniczej próby dzielności nie będą miały przedłużonej licencji do użyłkowania rozpłodowego na sezon 2020 oraz nie otrzymają druków świadectw pokrycia klaczy. W przypadku dalszego używania ogiera w rozrodzie, potomstwo będzie nieuznane za hodowlane.

 

Ogiery należy dowieść własnym transportem w dniu 10 października br.(czwartek) do godz. 9 – tej (można ogiery przywieść w dniu 9.10.2019r. po wcześniejszym zgłoszeniu).

 

Wystawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ogierem /pod rygorem/ wykluczenia z próby dzielności następujące dokumenty:

 

 1. paszport hodowlany ogiera z wpisem aktualnych szczepień przeciwko grypie.
 2. licencję ogiera
 3. poświadczenie zdrowotności ogiera (druk urzędowy) wystawione przez lekarza powiatowego.
 4. Potwierdzenie dezynfekcji, środka transportu (odnotowane w książce pojazdu).

 

Sprawy organizacyjne:

 • Ø      opłata organizacyjna za ogiera 70 zł. ogiera.
 • Ø      należy zabezpieczyć we własnym zakresie na czas aukcji paszę dla ogiera /siano plus paszę treściwą oraz uprząż (szory, chomąto, orczyk) do próby uciągu, skórzane ogłowie i wodze oraz kantar z mocnymi linkami do wiązania, a także środki do pielęgnacji konia
 • Ø      wyżywienie we własnym zakresie.

 

Regulamin przeprowadzania próby dzielności znajduje się w Programie Hodowli Koni Rasy Zimnokrwistych.

 

Zasady przeprowadzania zasadniczej próby dzielności zaprzęgowej koni rasy polski koń zimnokrwisty znajdują się na stronie www.ozhk.pl. (program hodowlany koni rasy polski koń zimnokrwisty).

 

Zgłoszenia ogiera /ów/ należy dokonać najpóźniej do dnia 8 października 2019r. do MZHK w Krakowie: tel. 12 657-02-25 lub e-mail mzhk_krakow@wp.pl.

 

UWAGA: Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość przeprowadzenia zasadniczej próby dzielności na terenie gospodarstwa rolnego  w miesiącu grudniu (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu). Opłata za przeprowadzenie próby dzielności  wynosi 500zł. od każdego ogiera. Zgłoszenia prosimy dokonać na piśmie najpóźniej do dnia
8 października 2019r.

 

                                                                           Dyrektor MZHK w Krakowie

                                                                                               mgr inż. Teresa Pracuch

Załącznik:

Formularz Zgłoszeniowy 2019

 

Dodaj do zakładek Link. 70 odsłon