• PUNKT ROZPŁODOWY W "KLIKOWEJ"
    Małopolski Związek Hodowców Koni zaprasza do zapoznania się z ofertą stanówki ogierami na Punkcie Rozpłodowym w Klikowej.
    ,,Święto Konia Małopolskiego” oraz VI Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi
    Serdecznie zapraszamy na ,,Święto Konia Małopolskiego” oraz VI Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, które odbędą się 22-23.06.2019 w Tarnowie-Klikowej.

Zmarł Jan Świderski

Z głębokiemu żalem informujemy, że w dniu 3 kwietnia 2019r. odszedł od nas Śp. Jan Świderski, wieloletni hodowca i zasłużony działacz Związku. W 1983 roku był jednym z założycieli  Okręgowego Związku Hodowców Koni w Krakowie, uczestnicząc w latach 1983 do 1997 w pracach Zarządu tego Związku. Pełnił różne funkcje społeczne. Przez ponad dwadzieścia lat był Prezesem Terenowego Koła Hodowców Koni, skupiającym hodowców koni rasy małopolskiej. Wcześniej ponad dziesięć lat pracował również społecznie w Zarządzie Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni w Nowym Sączu. Odznaczony Złotą Odznaką Polskiego Związku Hodowców Koni.

Śp. Jan Świderski w środowisku hodowców koni był niekwestionowanym autorytetem, postrzeganym jako ciepła i bardzo życzliwa osoba.

 

Pogrzeb odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2019 roku (sobotę) o godz. 11.00
w kościele Parafialnym w Siennej (gmina Gródek n/Dunajcem) poprzedzony „Różańcem” w intencji Śp. Jana  Świderskiego  o godz. 10.30

Cześć jego pamięci

Dodaj do zakładek Link. 109 odsłon