• PUNKT ROZPŁODOWY W "KLIKOWEJ"
    Małopolski Związek Hodowców Koni zaprasza do zapoznania się z ofertą stanówki ogierami na Punkcie Rozpłodowym w Klikowej.
    Klikowska Parada Konna 2019
    Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie serdecznie zaprasza na XI Wojewódzki Czempionat Hodowlany Koni Rasy Śląskiej oraz VIII Wojewódzki Czempionat Hodowlany Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty w ramach Klikowskiej Parady Konnej pn. Konie w Służbie Ojczyzny – 80 Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej.
    XXV Dni Huculskie
    Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie serdecznie zaprasza na XXV Dni Huculskie które odbędą się 13-15 września 2019 w Regietowie

Zmarł Jan Świderski

Z głębokiemu żalem informujemy, że w dniu 3 kwietnia 2019r. odszedł od nas Śp. Jan Świderski, wieloletni hodowca i zasłużony działacz Związku. W 1983 roku był jednym z założycieli  Okręgowego Związku Hodowców Koni w Krakowie, uczestnicząc w latach 1983 do 1997 w pracach Zarządu tego Związku. Pełnił różne funkcje społeczne. Przez ponad dwadzieścia lat był Prezesem Terenowego Koła Hodowców Koni, skupiającym hodowców koni rasy małopolskiej. Wcześniej ponad dziesięć lat pracował również społecznie w Zarządzie Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni w Nowym Sączu. Odznaczony Złotą Odznaką Polskiego Związku Hodowców Koni.

Śp. Jan Świderski w środowisku hodowców koni był niekwestionowanym autorytetem, postrzeganym jako ciepła i bardzo życzliwa osoba.

 

Pogrzeb odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2019 roku (sobotę) o godz. 11.00
w kościele Parafialnym w Siennej (gmina Gródek n/Dunajcem) poprzedzony „Różańcem” w intencji Śp. Jana  Świderskiego  o godz. 10.30

Cześć jego pamięci

Dodaj do zakładek Link. 110 odsłon