• Katalog Ogierów 2021
  Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie zaprasza do zapoznania się z "Katalogiem ogierów" na sezon 2021 W miarę możliwości katalog jest aktualizowany. Plik z bieżącymi zmianami znajdziecie Państwo w załączniku.
  Wspieraj z nami polską tradycję, hodowlę koni
  Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie w imieniu Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni”, która jest Organizacją Pożytku Publicznego zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie działań Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni” w postaci przekazania 1 % podatku na rzecz Fundacji. KRS: 0000507357 PKO BP: 38 1020 4984 0000 4902 0100 6568 Serdecznie dziękujemy.
  PUNKT ROZPŁODOWY W "KLIKOWEJ"
  Małopolski Związek Hodowców Koni zaprasza do zapoznania się z ofertą stanówki ogierami na Punkcie Rozpłodowym w Klikowej.
  VIII Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi – propozycje
  Majówka w Regietowie - propozycje

,,Z Hucułem do Krakowa” 2018 Fotorelacja

            W dniach 30 czerwca i w niedzielę – pierwszego lipca w Stadninie Koni Huculskich u Państwa Marty i Wacława Kurowskich w Rzeszotarach koło Krakowa (Miasto i Gmina Świątniki Górne) miało miejsce wyjątkowe wydarzenie po nazwą „Z Hucułem do Krakowa”, wyjątkowe święto Hodowców koni huculskich, które od wielu lat dostarcza niezapomnianych emocji hodowcom koni jak i uczestnikom – widzom tłumnie odwiedzającym Stadninę. W tym roku w ocenie hodowlanej i zmaganiach sportowych uczestniczyło 53 konie rasy huculskiej pochodzące z 8 województw naszego kraju. W sobotę odbyła się ocena hodowlana koni
i konkurs pn. ,Kwalifikacje Do Mistrzostwa Polski Koni Rasy Huculskich”, to rodzaj crossu w wykonaniu jeźdźców dosiadających koni rasy huculskiej. W niedzielę miały miejsce zmagania sportowe konkursy skoków przez przeszkody w kategoriach juniorów i seniorów,
a także konkurs zręczności powożenia zaprzęgami parokonnymi.

            W niedzielę 01.07. uczestników wydarzenia swoją obecnością zaszczycili Pan Wojciech Kozak Wicemarszałek Województwa Małopolskiego i Pan Witold Słomka Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne. Pan Wicemarszałek – Wojciech Kozak w asyście Pana Burmistrza Witolda Słomki dokonali dekoracji zwycięskich koni i wręczyli puchary ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zwycięzcom poszczególnych konkursów. Pan Wojciech Kozak w swoim wystąpieniu pogratulował właścicielom stadniny, organizatorom, i hodowcom tak udanej imprezy oraz złożył życzenia dalszych sukcesów hodowlanych. Mimo kapryśnej pogody uczestnikom imprezy towarzyszył ciepły sportowy i towarzyski nastrój.

Dodaj do zakładek Link. 652 odsłon