• Święto Konia Małopolskiego - propozycje
  XI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych – 13-14 Lipiec 2023 r.
  Kwalifikacja i PPO zaprzęgowa ogierów rasy śląskiej – regulamin
  XI Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi - propozycje
  Zasadnicza próba dzielności koni rasy huculskiej oraz komisyjna ocena klaczy huculskich do wpisu do ksiąg hodowlanych 24.07.2024
  XV Galicyjski Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi w Ujanowicach - propozycje
  Terminarz przeglądów wiosennych 2024
  Wspieraj z nami polską tradycję, hodowlę koni

PILNE- Komisyjna ocena pokroju i użytkowości klaczy w typie sztumskim i sokólskim.

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie uprzejmie informuje, że od 1 stycznia 2017 r. wszystkie klacze wprowadzane po raz pierwszy do programu ochrony zasobów genetycznych koni rasy polski koń zimnokrwisty w typie sztumskim i sokólskim muszą być zakwalifikowane do programu ochrony oraz obowiązkowo zaliczyć próbę dzielności w obecności Komisji oceniającej. Dotyczy klaczy młodych, które ukończyły 25 m-cy życia na dzień 15 października 2017 r. oraz klaczy starszych, które do tej pory nie uczestniczyły w programie.

 Klacze bez oceny komisyjnej nie będą mogły być zgłaszane do programu ochronnego zasobów genetycznych koni rasy polski koń zimnokrwisty w typie sztumskim lub sokólskim – wyjątek stanowią tylko klacze wprowadzane na miejsce wycofywanych ze względu na działanie siły wyższej: upadki, wybrakowanie z hodowli ze względu na choroby.

Informujemy, że w dniu 06.10.2017 r. (piątek) w Tarnowie przy ulicy Klikowska 304 podczas Aukcji Ogierów Zimnokrwistych odbędzie się komisyjny przegląd  klaczy zgłaszanych do uczestnictwa w programie.

Program:

Do godz:8:00 zwózka koni

   9:00 próba dzielności ogierów

   10:30 Komisyjna ocena ogierów

   13:00 Komisyjna ocena klaczy

Klacze na jesienną kwalifikację należy zgłosić najpóźniej do 20.09.2017 r. do biura Związku na adres e-mail rospond_ozhk@wp.pl lub fax: 12/657-02-16 z podaniem nr przyżyciowego klaczy (paszport) oraz nazwy.

W przypadku braku wymaganej liczby klaczy tj. min.5 szt. klaczy w typie sztumskim i 5 szt. klaczy w typie sokólskim kwalifikacja klaczy nie odbędzie się.

Prosimy o przygotowanie klaczy do oceny pod względem kondycyjnym i pielęgnacyjnym oraz przygotowanie klaczy do prezentacji – ocena płytowa na trójkącie-stęp, kłus oraz do próby dzielności

Załącznik:

Program próby

Dodaj do zakładek Link. 1 228 odsłon