• III Kwalifikacje do VI Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej 02.06.2024 Klikowa – propozycje
  Szkolenie z Powożenia zaprzęgami konnymi z Romanem Kuszem
  Oferta odzieży z haftem MZHK w Krakowie
  Majówka w Regietowie (25-26 maj 2024r.)
  Międzynarodowy Czempionat HIF
  Terminarz przeglądów wiosennych 2024
  Szkolenie - konwojent zwierząt
  XI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych – 13-14 Lipiec 2023 r.

PILNE- Komisyjna ocena pokroju i użytkowości klaczy w typie sztumskim i sokólskim.

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie uprzejmie informuje, że po 1 stycznia 2017 r. wszystkie klacze wprowadzane po raz pierwszy do programu ochrony zasobów genetycznych koni sztumskich i sokólskich muszą być zakwalifikowane do programu ochrony oraz obowiązkowo zaliczyć próbę dzielności  w obecności Komisji oceniającej. Dotyczy klaczy młodych, które ukończyły 25 m-cy życia na dzień 15 października 2016 r. oraz klaczy starszych, które do tej pory nie uczestniczyły w programie.

Klacze bez oceny komisyjnej nie będą mogły być zgłaszane do programu ochronnego koni w typie sztumskich i sokólskich – wyjątek stanowią tylko klacze wprowadzane na miejsce wycofywanych ze względu na działanie siły wyższej: upadki, wybrakowanie z hodowli ze względu na choroby.

Informujemy, że w dniu 29.10.2016 r.  (sobota) w Tarnowie – Klikowska 304 odbędzie się komisyjny przegląd  klaczy zgłaszanych do uczestnictwa w programie koni sztumskich i sokólskich. Rozpoczęcie kwalifikacji przewidziane jest na godz.11:00.

Klacze na jesienną kwalifikację należy zgłosić najpóźniej do 26.09.2016 r. do biura Związku na adres e-mail rospond_ozhk@wp.pl lub fax: 12/657-02-16 z podaniem nr przyżyciowego klaczy (paszport) oraz nazwy.

W załączeniu przesyłamy  program próby dzielności oraz wymagania dla klaczy prośbą o zapoznanie się z ich wytycznymi.

W przypadku braku wymaganej liczby klaczy tj. min.5 szt. klaczy w typie sztumskim i 5 szt. klaczy w typie sokólskim kwalifikacja klaczy nie odbędzie się.

Prosimy o przygotowanie klaczy do oceny (ocena płytowa na trójkącie-stęp, kłus oraz do próby dzielności).

http://www.bioroznorodnosc.izoo.krakow.pl/konie

Załączniki:

Program kwalifikacji klaczy

Próba

Regulamin próby użytkowości klaczy

 

Dodaj do zakładek Link. 1 678 odsłon