• Wspieraj z nami polską tradycję, hodowlę koni
  Ustawa o identyfikacji – FAQ i informacje
  KOMUNIKAT – Programy Ochrony
  Pożar w Stadninie „Huculski Raj” w Warszawie na Białołęce
  Ustawa dotycząca identyfikacji i rejestracji zwierząt
  UWAGA! Od 6 stycznia 2023 r. WYMAGANY numer EWIDENCJI PRODUCENTÓW i zgłoszenie SIEDZIBY STADA
  Katalog ogierów
  Klikowska Parada Konna 2022 – relacja filmowa
  Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie serdecznie zaprasza do obejrzenia filmu z Klikowskiej Parady Konnej, w ramach której został przeprowadzony XIII Wojewódzki Czempionat Hodowlany Koni Rasy Śląskiej oraz X Wojewódzki Czempionat Hodowlany Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty w dniu 11 września 2022r. w Tarnowie – Klikowej
  XI Pokaz Ogierów Hodowlanych - Klikowa

Wyniki Zawodów Towarzyskich z cyklu „Puchar Babiej Góry”; 27-28.04.2013 Klub Sportowy Bór Toporzysko

W weekend 27-28 kwietnia na terenie KS Bór w Toporzysku odbyły się pierwsze zawody towarzyskie w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody z cyklu „Puchar Babiej Góry” połączone z zawodami regionalnymi oraz zawodami Militari o Buzdygan płk dr Bronisława Lubienieckiego.

Mile zaskoczyła frekwencja zawodników w konkursach ujeżdżenia wystartowało aż 27 par w klasach od L do N, w konkursach skoków oglądano prawie 60 przejazdów, co więcej w rywalizacji wzięli udział zawodnicy ze Słowacji, konkursy rozegrano w klasach od 50 cm do P włącznie. W zmaganiach tych licznie wystąpili zawodnicy gospodarzy Klubu Sportowego Bór Toporzysko odnosząc zwycięstwa w obydwu dyscyplinach.<--break->

Zawody Militari wygrał st. wachm. kaw. och. Bartłomiej Przybyś.  W zawodach tych udział wzięło 12 zawodników, ale ukończyć udało się zaledwie 5 z nich. Eliminującą okazała się próba terenowa rozegrana na 14 przeszkodach. Oprócz próby terenowej zawodnicy rywalizowali w ujeżdżeniu, strzelaniu, skokach przez przeszkody, konkurencji władania białą bronią (lanca, szabla), a także ocenieni zostali w przeglądzie mundurowym. Zawodnicy reprezentowali: 3 Pułk Szwoleżerów, 9 Pułk Ułanów, 8 Pułk Ułanów – Szwadron Niepołomice oraz Pułk 3 Strzelców Konnych  Szwadron Toporzysko.

Organizacja zawodów możliwa była dzięki wsparciu licznych sponsorów: Wójt Gminy Adamów, Wójt Gminy Jordanów, Starostwo Powiatowe Sucha Beskidzka, Burmistrz Miasta Myślenice, Gimnazjum w Adamowie, Gimnazjum w Woli Gułowskiej, Prezes FKO Tadeusz Kühn, HouseTrade, Sklep Jeździecki Step z Nowego Targu, Drewal, Małopolski Związek Hodowców Koni, Fideltronik-Inigo Sp. z o.o.

Patronat medialny na imprezą objęła Gazeta Beskidzka.

 

Na następne zawody z cyklu Pucharu Babiej Góry do Toporzyska zapraszamy już 18-19 maja!

Zdjęcia z zawodów można zobaczyć w galerii:

https://picasaweb.google.com/100777290135889477712

autor tekstu Urszula Ślósarczyk

W załączniku podajemy wyniki poszczególnych rozgrywek:

Załącznik:

wynikimilitaritoporzysko2728042013

wynikiskokitoporzysko28042013

wynikiujezdzenietoporzysko27042013

Dodaj do zakładek Link. 2 313 odsłon