• Święto Konia Małopolskiego - propozycje
  XI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych – 13-14 Lipiec 2023 r.
  Kwalifikacja i PPO zaprzęgowa ogierów rasy śląskiej – regulamin
  XI Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi - propozycje
  Zasadnicza próba dzielności koni rasy huculskiej oraz komisyjna ocena klaczy huculskich do wpisu do ksiąg hodowlanych 24.07.2024
  XV Galicyjski Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi w Ujanowicach - propozycje
  Terminarz przeglądów wiosennych 2024
  Wspieraj z nami polską tradycję, hodowlę koni

Wyniki Zawodów Towarzyskich z cyklu „Puchar Babiej Góry”; 27-28.04.2013 Klub Sportowy Bór Toporzysko

W weekend 27-28 kwietnia na terenie KS Bór w Toporzysku odbyły się pierwsze zawody towarzyskie w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody z cyklu „Puchar Babiej Góry” połączone z zawodami regionalnymi oraz zawodami Militari o Buzdygan płk dr Bronisława Lubienieckiego.

Mile zaskoczyła frekwencja zawodników w konkursach ujeżdżenia wystartowało aż 27 par w klasach od L do N, w konkursach skoków oglądano prawie 60 przejazdów, co więcej w rywalizacji wzięli udział zawodnicy ze Słowacji, konkursy rozegrano w klasach od 50 cm do P włącznie. W zmaganiach tych licznie wystąpili zawodnicy gospodarzy Klubu Sportowego Bór Toporzysko odnosząc zwycięstwa w obydwu dyscyplinach.<--break->

Zawody Militari wygrał st. wachm. kaw. och. Bartłomiej Przybyś.  W zawodach tych udział wzięło 12 zawodników, ale ukończyć udało się zaledwie 5 z nich. Eliminującą okazała się próba terenowa rozegrana na 14 przeszkodach. Oprócz próby terenowej zawodnicy rywalizowali w ujeżdżeniu, strzelaniu, skokach przez przeszkody, konkurencji władania białą bronią (lanca, szabla), a także ocenieni zostali w przeglądzie mundurowym. Zawodnicy reprezentowali: 3 Pułk Szwoleżerów, 9 Pułk Ułanów, 8 Pułk Ułanów – Szwadron Niepołomice oraz Pułk 3 Strzelców Konnych  Szwadron Toporzysko.

Organizacja zawodów możliwa była dzięki wsparciu licznych sponsorów: Wójt Gminy Adamów, Wójt Gminy Jordanów, Starostwo Powiatowe Sucha Beskidzka, Burmistrz Miasta Myślenice, Gimnazjum w Adamowie, Gimnazjum w Woli Gułowskiej, Prezes FKO Tadeusz Kühn, HouseTrade, Sklep Jeździecki Step z Nowego Targu, Drewal, Małopolski Związek Hodowców Koni, Fideltronik-Inigo Sp. z o.o.

Patronat medialny na imprezą objęła Gazeta Beskidzka.

 

Na następne zawody z cyklu Pucharu Babiej Góry do Toporzyska zapraszamy już 18-19 maja!

Zdjęcia z zawodów można zobaczyć w galerii:

https://picasaweb.google.com/100777290135889477712

autor tekstu Urszula Ślósarczyk

W załączniku podajemy wyniki poszczególnych rozgrywek:

Załącznik:

wynikimilitaritoporzysko2728042013

wynikiskokitoporzysko28042013

wynikiujezdzenietoporzysko27042013

Dodaj do zakładek Link. 2 321 odsłon