• Święto Konia Małopolskiego - propozycje
  XI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych – 13-14 Lipiec 2023 r.
  Kwalifikacja i PPO zaprzęgowa ogierów rasy śląskiej – regulamin
  XI Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi - propozycje
  Terminarz przeglądów wiosennych 2024

SZKOLENIE ZAPRZĘGOWE W SK UDÓRZ 5-7.04.2013

        Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie wraz Śląsko – Opolskim Związkiem Hodowców Koni w Katowicach i Stadniną Koni w Udorzu serdecznie zapraszają na IV edycję szkolenia-warsztatów z zakresu zręczności powożenia zaprzęgami parokonnymi. Zajęcia skierowane są zarówno dla tych osób, które biorą udział w zawodach jak również dla początkujących. Dla osób, które uczestniczyły w III (lub II) etapie Szkolenia, przewidujemy możliwość uczestniczenia w kursie zapraszamy z własnymi końmi w celu dalszego doskonalenia swoich umiejętności.” title=”<–break–>” class=”wysiwyg-break drupal-content mceItem” data-mce-src=”/modules/wysiwyg/plugins/break/images/spacer.gif” style=”border-width: 1px 0px 0px; border-top-style: dotted; border-right-style: initial; border-bottom-style: initial; border-left-style: initial; border-top-color: rgb(204, 204, 204); border-right-color: initial; border-bottom-color: initial; border-left-color: initial; border-image: initial; cursor: default; margin: 1em 0px 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; display: block; width: 1307px; height: 12px; background: url(„images/breaktext.gif”) center top no-repeat transparent;”>

        Szkolenie-warsztaty zorganizowane będą w Stadninie Koni w Udorzu. Termin szkolenia przewidziany jest na 5 do 7kwietnia 2013 roku. Planujemy, że szkolenie-warsztaty zakończy się amatorskim konkursem zręczności powożenia.

Zajęcia rozpoczynamy w piątek o godz. 9-tej.

        Przewidujemy zorganizowanie szkolenia/warsztatów w dwóch grupach. Grupa pierwsza dla początkujących – zajęcia w dniu 5 kwietnia 2013r. oraz grupa druga dla zaawansowanych – zajęcia w dniach 6 – 7 kwietnia 2013r. Ostateczny rozkład zajęć uzależniony będzie od ilości i rozkładu zgłoszeń. Szczegółowy program zajęć zostanie podany uczestnikom po zamknięciu listy uczestników. W formularzu zgłoszeniowym prosimy o podanie adresów mailowych.

Planowany Program szkolenia:

 1. Powożenie zaprzęgami i praca z młodym i końmi:
 • co to jest powożenie sportowe – powożenie bezpieczne,
 • wybór konia zaprzęgowego,
 • przygotowanie konia do pracy w zaprzęgu,
 • harmonogram pracy z młodym konie,
 • trening koni zaprzęgowych do poszczególnych konkursów. Podstawy powożenia zaprzęgiem jedno i parokonnym.
 1. Sport zaprzęgowy – charakterystyka dyscypliny:
 • styl zaprzęgów i styl zaprzęgów sportowych,
 • powozy sportowe i treningowe,
 • strój zawodnika, luzaków i uprzęż,
 • konie do sportu zaprzęgowego,
 • konkursy – idea i cel rozgrywania,
 • zawody w powożeniu zaprzęgami.
 1. Powożenie sportowe:
 • Konkurs zręczności powożenia.

Amatorski konkurs zręczności powożenia pragniemy przeprowadzić 7 kwietnia 2013r.(niedziela) o godz. 13 00 – serdecznie zapraszamy.

Uczestnikiem szkolenia kursu może zostać każda osoba, która ukończyła 18 lat, w innym przypadku musi przyjechać z pełnoletnim opiekunem.

Zapisy na szkolenie przyjmowane są zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy również hodowców z innych okręgów (poza małopolskim i śląskim). W przypadku większej ilości zgłoszeń pierwszeństwo mają członkowie MZHK Kraków i ŚOZHK Katowice.

Przewidziany koszt szkolenia dla członków Związku szacuje się w granicy od do 200-300zł. Opłata jest uzależniona od ilości zgłoszeń.

Współorganizator SK Udórz zapewnia całodzienne wyżywienie. Istnieje również możliwość rezerwacji noclegów w kwocie około 30 zł/dobę, ok. odległości do około 6 km od SK Udórz.

Wpisowe w kwocie 50,00 zł należy wpłacić przekazem pocztowym lub gotówką na konto ING Bank Śląski oddz. Katowice,nr: 59 1050 1214 1000 0090 6992 1675 z tytułem wpłaty:

„OPŁATA ZA SZKOLENIE ZAPRZĘGOWE”,najpóźniej do 2 kwietnia 2013 roku. Wpisowe zostanie wliczone w poczet kursu. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa wpisowe przepada na rzecz organizatora.

Załączniki:

Formularz zgłoszeniowy

Dodaj do zakładek Link. 2 837 odsłon