• Katalog Ogierów 2021
  Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie zaprasza do zapoznania się z "Katalogiem ogierów" na sezon 2021 W miarę możliwości katalog jest aktualizowany. Plik z bieżącymi zmianami znajdziecie Państwo w załączniku.
  Wspieraj z nami polską tradycję, hodowlę koni
  Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie w imieniu Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni”, która jest Organizacją Pożytku Publicznego zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie działań Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni” w postaci przekazania 1 % podatku na rzecz Fundacji. KRS: 0000507357 PKO BP: 38 1020 4984 0000 4902 0100 6568 Serdecznie dziękujemy.
  PUNKT ROZPŁODOWY W "KLIKOWEJ"
  Małopolski Związek Hodowców Koni zaprasza do zapoznania się z ofertą stanówki ogierami na Punkcie Rozpłodowym w Klikowej.
  VIII Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi – propozycje
  Majówka w Regietowie - propozycje

Nagrody Wiosenna i Rulera. Najlepsze trzylatki pełnej krwi angielskiej w emocjonującej rywalizacji

        19 i 20 maja na Torze Służewiec odbędą się ważne przedderbowe próby o nagrody Wiosenną oraz Rulera. W programie dwudniówki przewidziano po osiem gonitw. Każdego dnia pierwsza bomba w górę pójdzie o godz. 15:00. Emocje wyścigowe gwarantowane. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla rodzin z dziećmi.

<--break->

        Obie gonitwy mają bogate tradycje we wszystkich krajach, w których odbywają się wyścigi konne. Ich odpowiednikiem w kolebce tego sportu, Anglii, są biegi 1000 i 2000 Guineas, które na starcie gromadzą konie rywalizujące później w największych gonitwach krajowych i międzynarodowych. W Polsce wyższą rangę ma Nagroda Rulera (2000 Guineas). Chociaż mogą w niej oprócz ogierów startować również klacze, to są to raczej wyjątki.
Większość trenerów swe najlepsze trzyletnie podopieczne zapisuje do Wiosennej (1000 Guineas). W tym roku gonitwa ta rozegrana będzie pod patronatem ministra sportu i turystyki Joanny Muchy.
Do sobotnich zmagań zgłoszonych zostało 10 klaczy. Faworytkę będzie wskazać trudno. Najlepsze w wieku dwóch lat Tija i Bissectrisa w tym sezonie jeszcze nie biegały. Znakomitą formę wczesną wiosną zaprezentowały trenowane przez Józefa Siwonię Summer Line oraz Doyenka. Na dobry wynik stać również NarkozęNatalie of Budysin i Galibę, które w swych pierwszych tegorocznych startach zajęły drugie miejsca.
Faworytami niedzielnego biegu o Nagrodę Rulera będą Young Boy oraz Hard Work, które stoczyły ze sobą pasjonującą walkę w wyścigu o Nagrodę Strzegomia. W pokonanym polu pozostawiły Refuse Me NotKlana i Dassault Rafale. Nowymi konkurentami będą amerykańskiej hodowli Substancialcontact oraz Mendeleev.
W obu wyścigach wezmą udział czołowe konie rocznika, z których najlepsze w dalszej części sezonu będą głównymi bohaterami najważniejszych prób selekcyjnych, przede wszystkim Derby (1 lipca), St. Leger (19 sierpnia) oraz Wielkiej Warszawskiej (30 września). Sezon 2012 na Służewcu składa się z 57 dni wyścigowych (soboty i niedziele). Przerwa letnia potrwa od drugiego do 19 lipca. Zakończenie sezonu zostało zaplanowane na 11 listopada.

Piękno galopującego konia i wyścigowe emocje to nie jedyne atrybuty warszawskiego hipodromu. Przybycie na służewiecki tor jest doskonałą okazją, by obcować z przyrodą, a także podziwiać, oddane do użytku pod koniec XX-lecia międzywojennego, architektoniczne arcydzieło. Ten niezwykły obiekt, którego głównym architektem był Zygmunt Plater-Zyberk, do tej pory śmiało można zaliczyć do grona najpiękniejszych na świecie. Usytuowany jest na terenie 138-hektarowej enklawy zieleni w samym sercu stolicy. Przebywając na terenie Toru Służewiec, aż trudno uwierzyć, że tuż za wyścigowym murem przebiega jedna z najruchliwszych warszawskich ulic, Puławska. Cały kompleks posiada wiele ciekawych architektonicznie rozwiązań, chociażby tunel łączący stajnie z padokiem, dzięki któremu samochody poruszające się na parkingu nie zagrażają przemieszczającym się koniom.
Całość wyścigowego kompleksu nie byłaby jednak tak atrakcyjna, gdyby nie wszechobecna zieleń. Nie trzeba wyjeżdżać poza Warszawę, by móc podziwiać niezwykłą różnorodność natury. Wystarczy wspomnieć, że na Torze Służewiec można zaobserwować blisko 100 gatunków drzew, a teren jest obsadzony kilkoma tysiącami różnych krzewów. Swoje siedliska mają tu m.in. bażanty, choć oczywiście trudno zobaczyć je na co dzień.

19 i 20 maja na odwiedzających Tor Służewiec czekają atrakcje, przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Do dyspozycji starszych w strefie B będą stoiska sprzedażowe i promocyjne z produktami Baterware, biżuterią oraz ceramiką. Na najmłodszych czekać będzie kącik malowania buzi i rysowania. Dzieci będą mogły przeżyć niezapomniane chwile bawiąc się na dmuchanej gąsienicy oraz mechanicznych bujakach. Cała rodzina będzie mogła skorzystać ze stolików do gry w piłkarzyki i popularnego cymbergaja. Punkty gastronomiczne pomogą uzupełnić pokłady energii w przerwie między gonitwami. Dodatkowo w niedzielę gorąco zachęcamy do obejrzenia prezentacji prac malarskich o tematyce końskiej. Autorką obrazów, prezentowanych na terenie trybuny głównej, jest Weronika Pawłowska, absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk oraz Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Prace zostały wykonane w technice olejnej i suchego pastelu.

Serdecznie zapraszamy na pełne wyścigowych wrażeń mityngi 19 i 20 maja. W programie obu dni jest po osiem gonitw. Początek w sobotę i niedzielę o godz. 15:00. Emocji i atrakcji nie zabraknie!

Bilety i dojazd

Bilety w cenie 5 zł (strefa B), 15 (strefa B + parter Trybuny Honorowej), 25 zł – rodzinny (strefa B + parter Trybuny Honorowej dla dwóch osób dorosłych i minimum jednego dziecka) – do nabycia na miejscu w kasach. Najłatwiej na Tor Służewiec dotrzeć samochodem (wjazd od ul. Puławskiej 266). Można również dojechać tramwajami linii 4 i 10 oraz autobusem linii 300 (ze stacji Metro Wilanowska). Szczegółowe informacje o sezonie wyścigowym znajdą Państwo na stronie www.torsluzewiec.pl.

W dniach 19 i 20 maja zmagania na trawiastej bieżni warszawskiego Toru Służewiec wspierać będą partnerzy medialni: Super Express, Planeta FM, Antyradio i Radio Plus.

Dodaj do zakładek Link. 2 075 odsłon